Send this post to your friend

بهترین دانشگاه‌های کشور گرجستان

بهترین دانشگاه‌های کشور گرجستان
Summary : Publish date : 2018/08/22 0 comments

فقط زیبایی کوه‌ها و دریا نیست که گرجستان را مکانی جذاب برای مهاجرت و تحصیل می‌کند. برای کسانی که به تحصیل در خارج از کشور علاقه دارند، تحصیل در گرجستان که کشوری آرام و رو به پیشرفت مداوم است، فرصتی ایده‌ال محسوب می‌شود. بهترین دانشگاه های گرجستان امکانات فوق‌العاده‌ای برای تحصیل فراهم می‌کنند.

بهترین دانشگاه های گرجستان

اساتید مجرب و بین‌المللی و امکانات رفاهی زندگی باعث شده‌اند تا سالانه دانشجویان بی‌شماری از نقاط مختلف دنیا برای تحصیل در بهترین دانشگاه های گرجستان اقدام کنند. دانشجویان بین المللی به کمک بورسیه های تحصیلی گرجستان که از سوی دانشگاه‌ها یا دولت ارائه می‌شود به راحتی می‌توانند در گرجستان به تحصیل مشغول بشوند.

 

دانشگاه دولتی ایوان جاواخیشویلی

این دانشگاه دولتی یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان است و تاسیس آن به سال 1918 بازمی‌گردد. دانشگاه ایوان جاواخیشویلی (Ivane Javakhishvili) در منطقه شهری تفلیس قرار دارد. تفلیس پایتخت گرجستان است و حدود 1 تا 5 میلیون نفر جمعیت دارد. دانشگاه ایوان در سایر شهرها از جمله شهر کوتایسی هم شعبه دارد. ایوان جاواخیشویلی از اعتبار زیادی برخوردار است و حدود 35 تا 40 هزار دانشجو سالانه در آن ثبت نام می‌کنند.

تمام مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکتری در رشته‌های مختلف تحصیلی در این دانشگاه ارائه می‌شود. سابقه بلندمدت این دانشگاه نشان از ظرفیت‌های آموزشی بالا و باکیفیت دارد. امکان تحصیل در دانشگاه ایوان جاواخیشویلی با دریافت بورسیه برای دانشجویان خارجی وجود دارد. برای دانشجویان گرجی متقاضی تحصیل در ایوان جاواخیشویلی کنکور و آزمون ورودی برگزار می‌شود.

 

دانشگاه دولتی ایلیا

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های گرجستان، دانشگاه دولتی ایلیا (ILIA STATE UNIVERSITY) است. دانشگاه ایلیا هم در تقلیس واقع است. سالانه 15 تا 20 هزار دانشجو در آن به تحصیل می‌پردازند. این دانشگاه تمام مقاطع تحصیلی در رشته‌های مختلف را پوشش می‌دهد و امکان دریافت بورسیه های تحصیلی گرجستان هم برای آن وجود دارد. اگر چه این دانشگاه سابقه بلندمدتی ندارد و در سال 2006 میلادی تاسیس شده اما در همین مدت زمان توانسته است به یکی از برترین مراکز آموزشی گرجستان بدل بشود.

 

بیشتر بخوانید
راهنمای سفر به گرجستان

 

دانشگاه فنی گرجستان

دانشگاه فنی گرجستان (GTU) در تفلیس واقع شده است و قدمت ساخت آن به سال 1922 می‌رسد. این مرکز آموزشی تمرکز زیادی روی تحقیقات و پژوهش‌ها عملی معطوف کرده است و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور گرجستان به شمار می‌رود. دانشگاه فنی قصد دارد پلی میان دانشگاه و صنعت ایجاد کند. از همین رو با بسیاری از شرکت‌های معروف بین‌المللی در کشورهایی چون ژاپن همکاری می‌کند. 96 سال عرضه خدمات آموزشی فوق‌العاده دستاورد بزرگی است که دانشگاه فنی گرجستان به آن دست یافته است.

 

دانشگاه گرجستان

این دانشگاه هم یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان است که در سال 2004 میلادی در تفلیس شروع به فعالیت کرد و شعب دیگری در سایر شهرها نظیر باتومی دارد. دانشگاه گرجستان چندان بزرگ نیست اما مدرک معتبری در رشته‌های مختلف حقوق، علوم اجتماعی، مهندسی و پزشکی به دانشجویانی  اهدا می‌کند که با بورسیه یا از طریق ثبت نام آزمون ورودی در آن تحصیل می‌کنند.

 

دانشگاه بین المللی دریای سیاه

دانشگاه بین‌المللی دریای سیاه (International Black Sea University) در سال 1995 در تفلیس ساخته شده و مرکزی خصوصی است. این دانشگاه حدودا 2 تا 3 هزار دانشجو دارد و مرکز آموزشی بزرگی به شمار نمی‌رود اما کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه را به یکی از بهترین دانشگاه های گرجستان بدل کرده است. دانشکده‌های مختلف این دانشگاه بین‌المللی به خاطر گسترش ارتباطات بین‌المللی علمی و تبادلات آکادمیک در زمینه علوم پایه و کاربردی فعالیت می‌کند. شعار دانشگاه بین‌المللی دریای سیاه بسیار جالب توجه است: «بیایید آینده را در کنار هم بسازیم».

 

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس

دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس در سال 1930 تاسیس شده است. دانشگاه پزشکی بزرگ‌ترین دانشگاه پزشکی گرجستان است و  در سال حدود 7500 دانشجو و 3هزار فارغ‌التحصیل دارد. دانشگاه دولتی پزشکی نیز به شدت معتبر و معروف است و دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از طرق مختلف از جمله اعطای بورسیه‌های تحصیلی پذیرش می‌کند.

کیفیت دوره‌های آموزشی در دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس بسیار بالا است و با شعار احترام به سنت‌ها پیش به سوی آینده در حرکت هستند.

 

دانشگاه دولتی آکاکی تسرتلی

دانشگاه آکاکی تسرتلی (Akaki Tsereteli State University) در سال 1933 بنا شده است. این دانشگاه در شهر بزرگ کوتایسی با 50 تا 250 هزار نفر جمعیت، قرار دارد. دانشگاه آکاکی تسترلی قدمتی زیاد دارد و در آن دانشکده‌های هنر، علوم اجتماعی، فنی، علوم طبیعی، دریایی و کشاورزی مشغول به ارائه خدمات برتر آموزشی هستند.

 

بیشتر بخوانید
آموزش زبان گرجی

 

دانشگاه دولتی تربیت معلم گوری

گوری شهری صنعتی در گرجستان است؛ شهری نه چندان بزرگ و نه خیلی کوچک با جمعیتی بالغ بر 10 تا 50 هزار نفر است. این دانشگاه دولتی از طریق بورسیه‌های ویژه تحصیلی، دانشجویان بین‌المللی جذب می‌کند. سالانه 2 تا 3 هزار دانشجو در آن ثبت نام می‌کنند و هدف این مرکز آموزش نیروهای آموزشی زبده است تا به به کارگیری روش‌ها و تجهیزات جدید علمی-آموزشی در ارتقای علم نقش مهمی در دگرگونی و رشد علمی داشته باشد.

 

دانشگاه دولتی باتومی شوتا روستاولی

دانشگاه دولتی شوتا روستاولی (Shota Rustaveli State University) در سال 1945 تاسیس شده و در شهر 50 هزار نفری باتومی قرار دارد. سالانه 4 تا 5 هزار دانشجو می‌پذیرد و تمام مقاطع تحصیلات دانشگاهی: کارشناسی، ارشد و دکتری را در رشته‌های متنوع پوشش می‌دهد. شوتا روستاولی نام شاعری گرجی است که روی این دانشگاه نهاده شده است.

 

دانشگاه سنت اندرو

دانشگاه سنت‌اندرو در سال 2008 میلادی تاسیس شده است و در شهر بزرگ تفلیس قرار دارد. دوره‌های آموزشی مختلف با کیفیت زیادی در دانشگاه سنت‌اندروز برگزار می‌شود و از موارد بسیار مهمی که می‌توان اشاره کرد امکانات بی‌نظیر رفاهی است که برای زندگی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

 

دانشگاه آزاد تفلیس

دانشگاه آزاد تفلیس در سال 2007 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه، دانشگاهی خصوصی است و در شهر بزرگ تفلیس قرار دارد. تمرکز اصلی دانشگاه آزاد روی رشته‌های تحصیلی مرتبط با کارآفرینی، اقتصاد و کسب و کار است. دوره‌های آموزشی در مقاطع مختلف این دانشگاه با کیفیت خوبی برگزار می‌شود و فارغ‌التحصیلان را سریع وارد بازار کار می‌کند.

 

همان‌طور که عنوان شد، دانشگاه‌های مختلف گرجستان امکانات رفاهی و آموزشی بسیار بالایی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند و تعداد این دانشگاه‌ها بسیار زیاد است. به طور نمونه در پایتخت گرجستان، شهر تفلیس تعداد زیادی دانشگاه عمومی و خصوصی وجود دارد. این دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی مشغول به ارائه خدمات هستند.

 

 

Comments

captcha Refresh